Wynajem nieruchomości - pigulka wiedzy
szeregowiec Poznań Ławica
Kiedy postanawiamy kupić mieszkanie Lublin i przeznaczyć je pod wynajem, by inwestycja w jego zakup z biegiem czasu się zwróciła, to stajemy przed dylematem jak to zrobić. Bardzo istotna będzie dobra reklama w social mediach – głównie na Facebook’u i specjalnych grupach z wynajmem pokoi oraz mieszkań. To dzięki nim dotrzemy do grupy interesujących nas klientów. Najczęściej są nimi młode osoby studiujące i pracujące. Zwłaszcza, gdy nieruchomość jest zlokalizowana w większym mieście to rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane.
Jak przygotować się do wynajmu mieszkania?
Przygotowania do wynajmu Najważniejszym aspektem, od którego wiele będzie zależalo jest sam metraż mieszkania. Jeżeli wynajmujemy kawalerke, należy wyposazyć ją w przedmioty codziennego użytku. Z pewnością muszą pojawić się meble – łóżko, stół, krzesła, szafa.
W kuchni nie powinno zabraknąc lodówki oraz kuchenki gazowej lub elektrycznej. Łazienka nie może być pozbawiona wanny albo prysznica, a także umywalki i toalety. Bez tych podstawowych elementów wyposażenia znacznie trudniej byłoby wynająć nieruchomość. W przypadku wynajmu dwupokojowego mieszkania lub poszczególnych pokoi również należy zatroszczyć się o obecność wymienionych mebli i sprzetów. Sama cena wynajmu będzie uzależniona nie tylko od lokalizacji nieruchomości, ale też od standardu aranżacji wnętrz. Wberw pozorom położenie paneli, zainwestowanie w estetyczne meble i firanki nie jest drogim rozwiązaniem, a z całą pewnością zagwarantuje szybkie odnalezienie lokatorów. Kiedy znajdziemy już najemców, przychodzi moment na przygotowania od strony formalnej. Każdy z wynajmujących musi podpisac z najemcą umowę spożądzoną w dwóch egzemplarzach oraz zostac zobowiązanym do wykupu specjalnego ubezpieczenia.
Dzięki niemu wszelkie, wieksze szkody spowodowane w mieszkaniu np. zepsucie pralki bedzie można pokryć z puli ubezpieczenia. Dla studentów jego wykupienie nie będzie drogie, o czym warto ich piinformować przy zawieraniu umowy najmu. W dokumencie warto zawrzeć informacje o ostatecznym terminie przelewu czynszu na rachunek właściciela nieruchomości, a także zakazy. Jednym z najczęstrzych jest bezwzględny zakaz przechowywania w mieszkaniu zwierzat, które mogą narazić właściciela na uszkodzenia mebli czy pobrudzenie ścialn lub podłóg. Istotne jest pobranie kaucji, jakiej zadaniem jest zabezpieczenie przed ewentualnymi szkodami np. wyważeniem drzwi, wybiciem szyb. Kaucja jest najczęściej równa sumie jednorazowego czynszu za wynajem całego mieszkania lub pojedyńczego pokoju.